Ohlasy studentů na TČZ


Jako každým rokem, i letos, Společnost preventivní stomatologie sponzorovala účast na Týdnu čistých zubů deseti studentům zubního lékařství nebo dentální hygieny.

Zde několik ohlasů na proběhlý ročník TČZ:

Dobrý den,

ráda bych napsala pár slov k mé účasti na Týdnu čistých zubů, který se konal 15.-19. srpna 2022. Jsem velmi vděčná, že jsem byla vylosována v soutěži pro studenty dentální hygieny a zubního lékařství. A mohla se zúčastnit této týdenní akce.
Byl to týden, který mi dal spoustu informací. Jak teoretická, tak i praktická část byla výborná. S sebou jsem si odnesla velmi cenné rady, které budu využívat ve své praxi. Jsem vděčná, že už je to tak rozsáhlejší a některé věci nás díky Vám učili i ve škole. Tenhle týden mi ukázal, jakým směrem v budoucnu chci směřovat, přinesl mi nové přátelé, a hlavně správné techniky čištění. Což si myslím, že je základ pro každého, který se pohybuje v tomhle oboru.
Ještě jednou mockrát děkuji, za to, co děláte! Jak za týden čistých zubů, na kterým trávíte svůj čas a také za možnost, kterou dáváte studentům.

Tisíckrát děkuji!
Zahrádková Tereza,
studentka dentální hygieny v Nymburce

Dobrý den,
velmi ráda bych i touto cestou poděkovala za možnost účastnit se Týdne čistých zubů ve Skalském Dvoře.
Byla to neuvěřitelně přínosná zkušenost, tím že mne předmět preventivní zubní lékařství velmi zaujal a motivoval už při studiu, jsem možnost účasti přijala s nadšením. Na týdnu jsem si velmi ráda zopakovala všechny techniky, popřípadě jsem si opravila nějaké chybky nebo jsem došla k novým tipům jak se dostat do míst kam mi to šlo špatně. Teoretické přednášky, které byly o něco rozšířenější než při výuce, protože na ně bylo více času, byly skvělé a daly mi opět nové poznatky o nejrůznějších pomůckách. Praktické nácviky byly jednoduše úžasné. Tím, jak se nám střídali instruktoři v jednotlivých dnech, jsme mohli získat více tipů a více pohledů na to, jak si poradit s jednotlivými pacienty, třeba i s těmi kteří nemusí být tak zruční, popřípadě jak motivovat k čištění.
Tento týden, mne jen utvrdil v tom, že prevencí se dá předejít mnoha onemocněním a tím nemyslím jen kazy. A pokud Vás správné techniky učí někdo, kdo je do toho zapálený, mnohem snáz namotivuje a strhne i Vás samotného. Prevence je něčím, co nám dává možnosti, a je jen na nás co si vybereme, a já doufám, že jednou budu mít možnost šířit tyto správné techniky čistění mezi lidi dál než mám možnost nyní.
Ještě jednou mnohokrát děkuji za možnost zažít tento neskutečný týden na vlastní kůži.

Kristýna Kociánová

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *