Historie


Stručná historie SPS

V srpnu 1997 proběhnul na Zadově v Olympii první „Týden čistých zubů“ ještě pod hlavičkou ČSK. Akce, která se stala pro všechny příští členy výchozím bodem jejich působení ve společnosti.

V průběhu následující zimy se uskutečnilo setkání několika stomatologů a právníka, které mělo za účel zvážit vznik platformy pro příznivce orální hygieny a prevence v zubním lékařství. Cílem bylo rozhodnout o existenci, formě a náplni budoucí organizace. Pro jednoduchost zřízení i provozování bylo navrženo občanské sdružení. Vzorem se částečně stala i Masarykova společnost.

Setkání se zúčastnili zubní lékaři Mirka Benáková, Milena Litomiská, Saša Žaloudková, Mirka Klimešová, Eda Kuhn a iniciátor celého akce Jirka Sedelmayer.

V březnu 1998 se uskutečnil již druhý „Týden čistých zubů“ organizovaný Jiřinou Perníčkovou, kde bylo již definitivně rozhodnuto o vzniku společnosti. Vlastní založení Společnosti preventivní stomatologie proběhlo začátkem dubna v salónku restaurace „U Bubeníčků“ v Myslíkově ulici v Praze. Název vznikajícího sdružení a jeho program vznikal pod taktovkou dr. Sedelmayera. Formální kroky a stanovy zajistila Mirka Benáková. Byl zvolen první výbor společnosti.

  • Účastníci: 33 absolventů prvního a druhého „Týdne čistých zubů“
  • Místo: Praha, Myslíkova ulice, Restaurace „U Bubeníčků“