Uskutečnil se Letní recall SPS 2023


Letní Recall opravdu v letním duchu

Už podruhé jsme se letos sešli v novém hotelu Kraskov blízko Sečské přehrady, ve kterém jsme našli nové útočiště pro naše pravidelné Recally. Sešlo se 62 členů společnosti z toho 27 lékařů a lékařek, 33 dentálních hygienistek, 1 sestřička a 1 studentka. Nutno ale podotknout, že letní Recall je hodně oblíbený mezi mladými rodinami, které ho pojímají jako rodinný víkend, takže nás v hotelu bylo téměř 130.

Sobotní ráno jsme zahájili netradičně a to už v 8:30 přednáškou MUDr. Petra Bednáře na téma „Proč posílám pacienta na dentální hygienu“. MUDr. Lucie Sedelmayer následně přednesla novinky a změny, které se týkají pomůcek pro dentální hygienu. Vyzdvihla hlavně to, že je SPS otevřená každému novému produktu (musí samozřejmě splňovat základní standardy) a každý člen si může osahat více pomůcek od více výrobců (na letním Recallu byly zařazeny pomůcky od firmy Herbadent) a mezi nimi si vybrat, co mu vyhovuje.

Novinkou bylo také to, že si každý účastník Recallu svého instruktora losoval a následně se všichni rozešli na 1 stanovišť, aby dále zdokonalovali své praktické dovednosti. Intenzivní nácvik, který trval až do 13 hodin odpoledne zahrnoval tradičně trénink všech technik čištění chrupu a kontrolu kalibrací mezizubních kartáčků. V rámci Recallu navíc rozšířila řady instruktorů nová tvář – dentální hygienistka Růžena Dulíková, DiS.

Odpolední volnější program nabádal k využití všech sportovišť, které hotel v Kraskově nabízí – venkovní i vnitřní bazén, tenisové a beachvolejbalové kurty i další přilehlá sportoviště vzali účastníci Recallu útokem. Počasí také přálo turistice a houbaření. Oblíbeným cílem procházek je mimo jiné i domácí pivovar v Počátcích.

Večerního karnevalu na téma „Muži za ženy a ženy za muže“ se zapojilo na 40 masek a porota měla velmi těžkou práci vybrat nejlepší. Večer jsme společně strávili u výborného grilování a za doprovodu místního DJ Míry. Díky hojné účasti a výborné náladě se večírek protáhl až do ranních hodin. Děkujeme Vlastě Bobkové a Mileně Kalouskové za organizaci a program.

Velmi rušno bylo na plánovaném čištění zubů s dětmi. Z původních 6 přihlášených dětí se počet rozrostl až na více než dvacet malých účastníků. Velmi tímto děkujeme „slovenskému týmu“ – Zuzce Serafinové, Janě Leňové a Kataríně Žiakové, že se zapojily do našeho týmu jako instruktorky a pomohly nám takový nápor zájemců zvládnout. Máme obrovskou radost, že i vy jako profesionálové se chcete učit společně se svými dětmi. Bez rodiče tato činnost totiž postrádá význam a tuto filozofii je třeba předávat dále. Velmi jsme vítali také účastníky ranního čištění z řad těch, kteří ještě děti nemají, ale o tuto problematiku se v rámci své profese zajímají. Všichni byli vítáni.

V neděli v 10 hodin ráno už ale byl opět plný sál, ve kterém se svou přednáškou stejně jako na jarním Recallu vystoupil RNDr. Petr Ryšávka. TémaStřevní mikrobiom, metabolismus léčiv a vybraná onemocnění většinu publika zaujal natolik, že diskuse probíhala dlouho po skončení přednášky.

Děkujeme firmě Merten Dental, která nám jako vždy precizně přichystala všechny pomůcky jak pro Recall, tak pro čištění s dětmi. Také všem, kteří na letní Recall dorazili a zároveň připomínáme všem ostatním členům povinnost se alespoň jednoho Recallu za rok zúčastnit. Neváhejte proto a registrujte se na zimní Recall, který se bude konat v termínu 24.11.2023-26.11.2023. Kapacita hotelu je velká. Hotel je uzpůsobený jak pro malé děti, tak domácí mazlíčky.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *