31 TČZ, Skalský dvůr, srpen 2017


Ve dnech 21. až 25.8.2017 proběhl na Skalském dvoře již 31. Týden čistých zubů.

Dovolujeme si přiložit dva ohlasy, které nám přišly jako reakce na kurz:

Blížil se konec března 2017 a moje kamarádka a spolužačka Marťa mi jako každý rok připomněla, abych se zapsala do studentské soutěže o účast na Týdnu čistých zubů. Ten čas tak rychle letí, už jsme v pátém ročníku, říkala jsem si tehdy. Do soutěže se snažíme hlásit pravidelně každý rok už od „prváku“, kdy jsme nadšeně hltaly slovo za slovem na 3 blocích přednášek pana doktora Sedelmayera, jež jsme měly tu čest absolvovat na naši domovské lékařské fakultě v Plzni. Přihlášku jsem odeslala a potají doufala, že by se na mne štěstí usmálo alespoň popáté? Celé jaro jsem měla v hlavě jen státnice, které se nezadržitelně blížily. Najednou mi ale myšlenky rozvířila velmi veselá zpráva – vyhrála jsem. Ne! Nevyhrála jsem jen já, ale vylosované jsme byly s Marťou obě a navíc ještě náš další spolužák Pavel! Skvělé! To se mi snad jen zdá?

Státnice jsme s vypětím všech sil zvládli a mohli jsme se tak těšit na Skalský dvůr, kde se to pravidelně všechno odehrává. Dorazili jsme plni očekávání do hotelu, zaregistrovali se, vyfasovali každý svůj hygienický balíček, zapsali jsme se na první „praktika“ a tím to vše začalo. Dopolední bloky přednášek střídala odpolední část praktického nácviku různých technik čištění. Od pondělí do pátku, celý týden. Doma na mě sice koukali trošku jako na blázna, když jsem s hrdostí prohlásila, že se jedu na týdenní školení učit čistit si zuby, ale mé nadšení mi nikdo nevymluvil!

Vlákno. Vláknuje téměř každý, na tom nic nebude, myslela jsem si… Ale brzy jsem byla vyvedena z omylu. Smotej smyčku, napni mezi prsty – ale používej jen malý kousek nitky, prsty u sebe, musí se dotýkat, ať to máš pod kontrolou! Hlavně tou nití nepráskni o dáseň! Vůbec to není legrace, přetočit prsty, ukazovák-palec, hned zase prohodit, pilovitým pohybem nitku zaveď a čisti. Úterý přineslo mezizubní kartáčky – kalibrovali jsme! Jeden kvadrant u sebe, druhý kvadrant u parťáka z dvojice, ve které jsme trénovali a zbytek nám nakalibrovali zkušení instruktoři. Středa se nesla ve znamení klasického kartáčku a Bassovy techniky čištění a ve čtvrtek nastoupilo „sólíčko“, tenký „televizní“ kartáček, který se vejde téměř všude. Sólíčku bych klidně věnovala víc prostoru – čištění s ním je také poměrně náročné, tak by více tréninku neuškodilo, ale páteční rekapitulační dopoledne nám snad pomohlo uložit si v hlavinkách i v rukou všechny způsoby a jednotlivé techniky čištění zubů.

TČZ však nebyl jen o čištění. Potkali jsme se tam se spoustou nových zajímavých lidí a vznikla zde spousta nových přátelství! Po přednáškách a „praktikách“ jsme si mohli zahrát tenis, šli jsme se proběhnout do krásného lesa sousedícího se Skalským dvorem, mohli jsme se zchladit v bazénu hotelu či zahřát se v sauně. Večery jsme samozřejmě žili společensky, grilovačky a závěrečný maškarní večírek všemu jen nasadil korunu! Téměř každý si přivezl nějakou masku a letošní téma „Z pohádky do pohádky“ bylo velmi úspěšné! Týden se přehoupl a byl konec, většině z nás se nechtělo domů. I několik slziček se skutálelo z posmutnělých tváří… Čištění ale nekončí! Přihlásíme se do Společnosti preventivní stomatologie a v čištění se budeme každý rok zdokonalovat na pravidelném recallu, tak na podzim na viděnou! Zkusíte taky?

Závěrem bych za nás zúčastněné studenty chtěla moc poděkovat manželům Sedelmayerovým, ale i celému organizačnímu týmu za to, že věnují tolik energie, sil a času do pořádání tak výjimečné akce, kterou Týden čistých zubů bez pochyby je! Bylo to nezapomenutelné, děkujeme!

 

Veronika Špátová, Martina Richterová a Pavel Houf

t.č. čerství absolventi LFP UK

 

Dobrý den,

v týdnu od 21. 8. do 25. 8. 2017 jsem se zúčastnil vzdělávací akce Týden čistých zubů pod vedením Dr. Sedelmayera. Rád bych poděkoval Společnosti preventivní stomatologie za výbornou organizaci celého týdne, kvalitní kolektiv školitelů a zajímavé přednášky. Denní cyklus, který začínal teoretickou dopolední částí a pokračoval odpolední praktickou částí, byl velmi efektivní, jelikož znalosti, které posluchač načerpal v teorii, mohl následně během praktické části uplatnit a prodiskutovat se školiteli.  Během vzdělávací akce jsem poznal spoustu zajímavých kolegů a kolegyň z oboru stomatologie, dozvěděl se mnoho rad do začínající kariéry a strávil nádherný týden v malebném prostředí Skalského Dvora. Vřele doporučuji všem nadšencům, kterým není jedno, jak se čistí správně zuby, aby neváhali a zúčastnili se tohoto zajímavého týdenního školení.

 

Věříme, že s podobnými ohlasy se budeme setkávat i po dalších Týdnech v příštích letech.

TCZ_2017_GruppeIMG_8637IMG_8646IMG_8650IMG_8653IMG_8642IMG_8655IMG_8648IMG_8502IMG_8731IMG_8737IMG_8739IMG_8841

 

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *